DRUGI DAN EVROPSKEGA PRVENSTVA JE KITI SMILJAN OSVOJILA BRONASTO MEDALJO

Objavljeno dne Kategorije POMEMBNE NOVICE

44. EVROPSKO PRVENSTVO ZA KADETE, MLADINCE IN MLAJŠE ČLANE; Sofija (BOLGARIJA), 17. do 19.2.2017

V petek, 17. februarja, se je v Sofiji začelo 44. Evropsko prvenstvo v karateju za kadete, mladince in mlajše člane. V treh dneh se bo pomerilo rekordnih 1147 tekmovalk in tekmovalcev iz 50 držav, med njimi tudi 30 naših reprezentantov.

Za veselje v naši ekipi je poskrbela Kiti SMILJAN, ki je osvojila bronasto medaljo v športnih borbah mladink nad 59 kilogramov.

Športne borbe mladinke nad 59 kg (32 tekmovalk):
1. krog – K. SMILJAN : R.A. CONSTANTIN ELEONORA (Romunija) = 4:0
2. krog – K. SMILJAN : K. DIKIDZHI (Ukrajina) = 0:0 – zmaga po sodniški odločitvi
3. krog – K. SMILJAN : D. CZAGANY (Madžarska) = 1:3
Repasaž – K. SMILJAN: J. ATTFIELD (Anglija) = 1:0
Repasaž – K. SMILJAN: V. BUJIĆ (Črna gora) = 2:0 – 3. MESTO

Poleg bronaste medalje, ki jo je osvojila Kiti SMILJAN je bilo osvojeno še sedmo mesto Maše SIMONIČ ter tri deveta mesta, ki so jih osvojile Laura POTISK, Nina ZUPANČIČ in  Iris HOČEVAR.

ČESTITKE KITI, MAŠA, LAURA, NINA, IRIS!

Rezultati naših reprezentantov prva dva dni prvenstva:

44. MEP SOFIJA 2017 – 1. DAN

Kate kadetinje (32 tekmovalk):
1. krog – Kaja ČESKO : S. SOLDANO (Italija) = 0:5

Kate kadeti (34 tekmovalcev):
1. krog – Bor HARTL : H. KOESTENBAUMER (Avstrija) = 4:1
2. krog – Bor HARTL : A. TORRES (Portugalska) = 2:3

Kate mladinke (30 tekmovalk):
1. krog – Tina ČATER : C. FABIAN (Madžarska) = 2:3

Kate mladinci (37 tekmovalcev):
1. krog: Jaka TALER : O. ZHUMYHA (Ukrajina) = 2:3

Kate mlajše članice (27 tekmovalk):
1. kolo – Maša SIMONIČ : H. MCILRAITH (Škotska) = 5:0
2. kolo – Maša SIMONIČ : B. MLADEŽIĆ (Srbija) = 2:3
Repasaž: Maša SIMONIČ: G. XENOU (Grčija) = 1:4 – 7. mesto

 

Športne borbe kadeti do 52 kg (39 tekmovalcev):
1. krog – Tomaž HUDALES : J. TWAROWSKI (Poljska) = 2:0
2. krog – Tomaž HUDALES : S. SUSANU (Romunija) = 1:8

Športne borbe kadeti do 57 kg (38 tekmovalcev):
1. krog – Domen ZIDAR : S. IOANNOU (Ciper) = 1:0
2. krog – Domen ZIDAR : J. BOENDERGAARD (Danska) = 0:1

Športne borbe kadeti do 63 kg (37 tekmovalcev):
1. krog – Žan KERŠIČ AHLIN : B. BALANOV (Moldavija) = 2:0
2. krog – Žan KERŠIČ AHLIN : L. GALASSO (Škotska) = 0:0 – poraz po sodniški odločitvi

Športne borbe kadetinje do 54 kg (39 tekmovalk):
1. krog – Laura POTISK : L. VUKOJA (Hrvaška) = 0:4
Repasaž: Laura POTISK: N. OSOUCHOVA (Republika Češka) = 1:0
Repasaž: Laura POTISK: V. IBRAHIMI (Kosovo) = 0:3 – 9. mesto

Športne borbe kadetinje nad 54 kg (37 tekmovalk):
1. krog – Anja KOTNIK : A. KARPYSHYNA (Ukrajina) = 0:4

Športne borbe kadeti do 70 kg (34 tekmovalcev):
1. krog – Teodor ZLATKOV : I. MASHARQA (Izrael) = 0:0 – zmaga po sodniški odločitvi
2. krog – Teodor ZLATKOV : B. KAPDEBO (Madžarska) = 0:2

 

44. MEP SOFIJA 2017 – 2. DAN

Kate ekipno (16 ekip) kadeti in mladinci:
1. krog – SLOVENIJA (Bor, Jan in Sebastjan) : RUSIJA = 0:5

Športne borbe mladinci do 55 kg (30 tekmovalcev):
1. krog – Jaka TALER : O. LAATTAR (Nizozemska) = 0:0 – poraz po sodniški odločitvi

Športne bobe mladinci do 68 kg (39 tekmovalcev):
1. krog – Tim DVORJAK : G. BARREIRA (Portugalska) = 0:1

Športne borbe mladinke do 48 kg (26 tekmovalk):
1. krog – Nina ZUPANČIČ : D. YEMENICI (Turčija) = 0:2
Repasaž – Nina ZUPANČIČ : TEYMUROVA (Azerbajdžan) = 0:2 – 9. mesto

Športne borbe mladinke do 53 kg (34 tekmovalk):
1. krog – Urša HABERL : M. TUROVSKI (Izrael) = 5:0
2. krog – Urša HABERL : J. EERDEN (Nizozemska) = 0:4

Športne borbe mladinke do 59 kg (36 tekmovalk):
1. krog – Iris HOČEVAR : M. LELIS (Portugalska) = 0:5
Repasaž – Iris HOČEVAR : M. MAXWELL (Škotska) = 0:0 – poraz po sodniški odločitvi – 9. mesto

Športne borbe mladinke nad 59 kg (32 tekmovalk):
1. krog – K. SMILJAN : R.A. CONSTANTIN ELEONORA (Romunija) = 4:0
2. krog – K. SMILJAN : K. DIKIDZHI (Ukrajina) = 0:0 – zmaga po sodniški odločitvi
3. krog – K. SMILJAN : D. CZAGANY (Madžarska) = 1:3
Repasaž – K. SMILJAN: J. ATTFIELD (Anglija) = 1:0
Repasaž – K. SMILJAN: V. BUJIĆ (Črna gora) = 2:0 – 3. MESTO

Športne bobe mladinci do 76 kg (39 tekmovalcev):
1. krog – Luka FERLIN : F. NESTOROVSKI (Makedonija) = 1:10

Športne bobe mladinci nad 76 kg (33 tekmovalcev):
1. krog – Ajdin MUJKANOVIČ : O.F. ARSLAN (Turčija) = 0:1

Pred nami je še zadnji dan prvenstva, kjer bodo nastopile mlajše članice in mlajši člani.